مش سیم یک ماده بسیار پرکاربرد برای تقویت بتن در انواع پروژه های ساختمانی است، زیرا یکی از سازگارترین مصالح موجود در بازار است. همچنین به عنوان تقویت کننده سیم جوش داده شده ( WWR ) شناخته می شود ، این سازه فولادی جوش داده شده از سیم ساده یا تغییر شکل داده شده تولید می شود و دوام و استحکام عالی را ارائه می دهد.

مش تقویت کننده سیم جوش داده شده علاوه بر استانداردهای مقاومت شناخته شده خود، چندین مزیت مانند کاهش قابل توجه هزینه، سهولت و سرعت نصب و همچنین کیفیت هایی را ارائه می دهد که زمان پایان کار ساخت و ساز را کوتاه می کند.

در این مقاله به بررسی خواص و ویژگی های WWR می پردازیم و طیف گسترده ای از کاربردهای آن را در صنعت ساخت و ساز بررسی می کنیم.

کدام محصولات تقویت کننده فولادی را انتخاب کنیم؟

  • مواد. مش تقویت کننده سیم را می توان از سیم فولادی صاف / ساده، سیم فولادی تغییر شکل یافته، سیم فولادی ضد زنگ و سیم فولادی گالوانیزه ساخت. دو مورد آخر به دلیل مقاومت در برابر خوردگی و استحکام کششی ۳۶۷۷۴۱ N/in² متمایز هستند.
  • شکل و اندازه. معمولاً مش به شکل مربع و مستطیل یافت می شود که دهانه های رایج آن ۴ در ۶ اینچ و ۶ در ۶ اینچ است و مش را می توان در طول و مش را می توان تا عرض ۱۱۸ اینچ تولید کرد . هنگامی که این ماده به شکل یک ورق صاف و آماده برای تخمگذار تحویل داده می شود، طول معمول از ۱۰ تا ۲۰ فوت است. اگر به صورت رول تحویل داده شود، متداول ترین طول ها ۵۰، ۱۰۰، ۱۵۰ و ۲۰۰ فوت هستند.
  • برش دادن. برش مش استفاده از آن را ساده کرده و زمان کار در محل را کاهش می دهد.
  • لرزش. بهتر است از توری جوش داده شده برای اطمینان از توزیع مناسب مخلوط بتن و کاشت مش استفاده کنید و از ترک خوردن ارتعاش جلوگیری کنید.

ارائه و استفاده

همانطور که در بالا گفتیم، شبکه سیمی جوش داده شده محصولی است که از یک سری سیم تشکیل شده است که توسط جوش الکتریکی رزوه شده و محکم می شوند. دهانه های آن ممکن است بسته به نوع سیم و هدفی که محصول انجام می دهد متفاوت باشد. 

برای به دست آوردن تناسب کامل، این مواد به صورت رول یا ورق موجود است. صرف نظر از ارائه ای که انتخاب می کنید، باید بدانید که جدا کردن مش فولادی بدون استفاده از نیروی خارجی غیرممکن است.

در ساخت مش های جوش داده شده، سیم ها با هدف جوشکاری یکنواخت تقاطع ها به طور همزمان، سریع و کارآمد، رزوه می شوند و پیوندهای سنتی را از بین می برند.

از سوی دیگر، رول‌ها یا ورق‌ها را می‌توان از سیم‌های نازک‌تر تولید کرد، زمانی که به شبکه‌ای با دهانه‌های بزرگ‌تر نیاز است بدون اینکه مواد استحکام خود را از دست بدهند یا ناپایدار شوند. برای این منظور از سیم فولادی صاف / ساده یا سیم فولادی تغییر شکل داده شده استفاده می شود

برخی از کاربردهای مش تقویت کننده سیم عبارتند از: سازه های پیش ساخته، دال روی درجه، ساخت و ساز شیب دار، تونل ها، برج های بلندمرتبه و پایه ها.

علیرغم مزایایی که توری تقویت کننده سیم جوش داده شده ارائه می دهد، توصیه می شود به خاطر داشته باشید که خواص مواد آن و انتخاب صحیح محصول به تنهایی عملکرد مطلوب را در محل ساخت و ساز تضمین نمی کند. همچنین هنگام انتخاب تامین کننده مصالح ساختمانی، توجه به کیفیت به عنوان یک عامل کلیدی ضروری است. 

با آگاهی از نقش خود در صنعت، در راه حل های تقویت کننده و فولاد۳۶۹ ، تکنولوژی پیشرفته ای داریم که به ما امکان می دهد محصولات ساختاری با کیفیت بالا تولید کنیم.  

قبل از ورود به بازار، محصولات ما تحت یک آزمایشگاه و آزمایش در محل توسط تیم‌های کنترل کیفیت مجرب قرار می‌گیرند و دارای گواهینامه‌ها هستند.

به همین دلیل است که ما می‌توانیم طیف گسترده‌ای از قطرها و ابعاد محصولات تقویت‌کننده فولادی را که در رول‌ها و ورق‌ها برای برآورده کردن و بهینه‌سازی نیازهای طراحی مورد نیاز پروژه‌های شما در دسترس هستند، ارائه دهیم