شرکت فولاد 369 ، فولاد369 ، foolad369

چرا میلگرد با میلگردهای مختلف همپوشانی دارد؟

همپوشانی میلگرد

همپوشانی میلگرد یا غلاف میلگرد زمانی اتفاق می‌افتد که طول میلگرد طولانی‌تر از یک قطعه جامد باشد. در این صورت، باید میلگرد را در آن خط روی هم قرار دهید. طول لپ میلگرد معمولاً فاکتوری از قطر میلگرد و ضریب لپ‌بندی مشخص شده مهندسی است. فاکتورهای رایج ۴۰ و ۶۰ هستند.

طول لپ در بتن مسلح

طول لپ یکی از اصطلاحات مهم در تقویت است. این معمولاً با اصطلاح مهم دیگری به نام طول توسعه و طول لنگر اشتباه گرفته می شود. در این مقاله در مورد طول دور میله ها صحبت شده است. در حین چیدمان فولاد در ساختار جامد تقویت شده، در صورتی که طول میلگرد مورد نیاز ممکن است علامت را از دست بدهد. برای به دست آوردن طول سازه ایده آل، چسباندن دو میله در کنار یکدیگر به پایان می رسد. یک گزینه در مقابل این، دادن کوپلرهای مکانیکی است.

لپینگ را می توان به عنوان پوشش دو میله یکی در کنار دیگری تا طول پلان مشخص کرد. به طور کلی، طول انبار میله های فولادی به ۱۲ متر محدود می شود. این برای حمل و نقل ساده میله های فولادی به محل ساختمان است. به عنوان مثال، تصور کنید که نیاز به مونتاژ یک بخش با ارتفاع ۱۰۰ فوت وجود دارد. با این حال، برای همه مقاصد و مقاصد قابل دسترسی نیست. بنابراین میله ها در هر داستان بعدی بریده می شوند.

در آن نقطه قدرت فشار لازم است از یک میله به میله بعدی در ناحیه منقطع میله منتقل شود. بنابراین نوار بعدی نزدیک میله اصلی نگه داشته می شود و پوشش تمام می شود. این اندازه گیری از پوشش بین دو میله به عنوان “طول دور” طبقه بندی می شود. لپ زدن معمولاً در جایی انجام می شود که کمترین فشار خم شدن را تجربه می کند. به طور کلی، طول دور ۵۰d است که به معنای چندین برابر فاصله میله از عرض است، اگر دو میله با عرض یکسان باشند.

طول دامان در کرنش:

طول دامان شامل برآورد پناهگاه امن قلاب ها خواهد بود

برای کرنش خمشی – Ld یا ۳۰d هر کدام که برجسته تر باشد در نظر گرفته می شود.
برای کرنش مستقیم – ۲Ld یا ۳۰d هر کدام که برجسته تر باشد در نظر گرفته می شود.
طول مستقیم چسباندن میله ها کمتر از ۱۵ روز یا ۲۰ سانتی متر نخواهد بود.

طول دور در فشرده سازی:

طول دور معادل طول بهبود تعیین شده در فشار است، اما حداقل ۲۴ روز.

همپوشانی میلگرد برای میلگردهای با قطرهای مختلف:

در نقطه ای که قرار است میله های با عرض های مختلف به هم وصل شوند، طول دامان با توجه به فاصله کمتر از عرض میله تعیین می شود. به این ترتیب میلگردها با میلگردهای مختلف همپوشانی دارند.

برای جزئیات بیشتر، لطفاً برای بهره مندی از خدمات ما و شفاف سازی سوالات مربوط به میلگرد خود، به فولاد۳۶۹ مراجعه کنید. می توانید از طریق تلفن و ایمیل با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *