شرکت فولاد 369 ، فولاد369 ، foolad369

چرا مردم میلگرد را در ساخت و ساز بتنی رنگ نمی کنند؟

مواردی وجود دارد که افراد مجاز به رنگ آمیزی میلگرد نیستند و در واقع جرم و زنگ زدگی جزئی ممکن است باعث بهبود پیوند بین خمیر سیمان و میلگرد فولادی شود.

 

دلایلی که مردم میلگرد را رنگ نمی کنند

با این حال، رنگ، اگر محکم به میلگرد تقویت نشود، و به خصوص رنگ براق، خمیر سیمان را به فولاد می شکند. مواردی وجود دارد که مقاومت در برابر خوردگی بسیار مهم است، به عنوان مثال مخازن ذخیره مواد شیمیایی یا مخازن تصفیه فاضلاب را در نظر بگیرید. ما برای این کاربردها از میلگرد با روکش اپوکسی استفاده می کنیم و در محیط های نمکی ممکن است میلگرد گالوانیزه مشخص شود. میلگردهایی که دارای زنگ زدگی هستند یا پوشش عظیمی از زنگ آزاد دارند، باید قبل از ریختن سیمان تمیز یا جایگزین شوند، اما هنگامی که جامد ثابت شد، میلگرد کاشته شده در آن به اکسیژن نمی رسد و خوردگی بسیار کمی رخ می دهد. استثناها (و همیشه استثناهایی وجود دارد) این است که شتاب دهنده های یون کلر به مخلوط بتن اضافه شوند، یا اگر بتن به طور کامل ارتعاش نکند تا گل و لای در اطراف تقویت کننده یکپارچه شود.

همچنین، میلگرد بیرون زده از بتن می تواند زنگ بزند و زنگ می تواند به تیر، ستون یا دال رفته و باعث ایجاد پوسته پوسته شود. این دلیلی است که مردم میلگرد را در ساخت و ساز بتنی رنگ نمی کنند.

 

رنگ میلگرد

میلگردهایی که به طور منظم در نزدیکی قرار می گیرند به سرعت در توسعه بتن مورد استفاده قرار می گیرند. در نقطه ای که میلگرد با سیمان پوشانده می شود، اکسیژنی برای فرآیند زنگ زدگی در امتداد این خطوط وجود ندارد و میلگردها را از فرسایش و زنگ زدگی محافظت می کند. سپس مجدداً میلگردهای فولادی را می توان در فرصتی غیرقابل رنگ آمیزی که برای مدت طولانی بدون بیمه مناسب در برابر آب و هوا به آب و هوا ارائه می شوند.

 

برای جزئیات بیشتر، لطفاً برای بهره مندی از خدمات ما و شفاف سازی سوالات مربوط به میلگرد خود، به فولاد۳۶۹ مراجعه کنید. می توانید از طریق تلفن و ایمیل با ما تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *