شرکت فولاد 369 ، فولاد369 ، foolad369

میلگرد با پوشش اپوکسی و میلگرد فولادی ضد زنگ

تفاوت بین میلگرد با روکش اپوکسی و میلگرد فولادی ضد زنگ

میلگرد با روکش اپوکسی

میلگرد با روکش اپوکسی میلگرد مشکی با روکش اپوکسی است. پوشش اپوکسی فوق العاده ظریف است. پوشش اپوکسی قبل از حمل و نقل در کارخانه روی فولاد اعمال می شود تا از مقاومت در برابر خوردگی اطمینان حاصل شود.

پوشش اپوکسی با استفاده از چندین مکانیسم از فولاد محافظت می کند. در صورت آسیب نرسیدن، پوشش عبور یون های کلرید را ممنوع می کند، بنابراین فولاد را از آسیب خوردگی محافظت می کند. اگر سوراخ ها یا آسیب های جزئی در پوشش وجود داشته باشد و یون های کلرید کافی در بتن موجود باشد، ممکن است خوردگی موضعی رخ دهد. برای ادامه واکنش خوردگی، یک کاتد مورد نیاز است. اگر همه میله‌ها پوشش داده شوند، تنها کاتدهای بسیار کوچکی وجود دارند که به طور قابل‌توجهی نرخ خوردگی را کاهش می‌دهند. آزمایش‌های انجام‌شده برای FHWA نشان داد که اگر تشک‌های بالا و پایین پوشش داده شوند، نرخ خوردگی میلگردهای تقویت‌کننده فولادی با پوشش اپوکسی ۴۰ تا ۵۰ برابر کمتر از میلگردهای بدون پوشش مشابه است.

میلگرد با پوشش اپوکسی را می توان در هر بتن تحت شرایط خورنده استفاده کرد.

. پل ها (عرشه ها، اسکله ها و غیره)
. سازه های دریایی (بندرها، فرودگاه ها، تونل ها و غیره)
. پیاده روها (بزرگراه، باند فرودگاه و غیره)
. سازه های پارکینگ
. ساختمان ها (کنار دریا، نیروگاه ها و غیره)
. تعمیر

میلگرد استنلس استیل

گران ترین میلگرد تقویت کننده، میلگرد فولادی ضد زنگ است. حدود هشت برابر قیمت میلگرد با روکش اپوکسی است. همچنین بهترین میلگرد موجود برای اکثر پروژه ها می باشد. این میلگرد به عنوان میلگرد قدرتمندی شناخته می شود که نسبت به سایر انواع مقاوم در برابر خوردگی یا ضد خوردگی یا میلگردها مقاوم تر است و می توان آن را در مزرعه خم کرد. میلگرد فولادی ضد زنگ یک میلگرد عالی در برابر خوردگی است. میلگرد فولادی ضد زنگ دارای استحکام بالاتر و عمر طولانی است. برای تونل، پل، ساختمان و سایر پروژه ها در کنار یا در محیط دریایی مناسب است.

اخیراً از میلگرد فولادی ضد زنگ برای تقویت بتن در پل ها، بزرگراه ها، ساختمان ها و سایر پروژه های ساختمانی استفاده می شود. گرایش به ضد زنگ به ویژه در مناطق ساحلی ایالات متحده، و در کانادا و اروپا مشهود بوده است.

مزایای میلگرد فولادی ضد زنگ عبارتند از:

  • زیرا در برابر خوردگی ناشی از یون کلرید بسیار مقاوم است
  • برای حفاظت به قلیائیت بالای بتن متکی نیست
  • پوشش بتنی را می توان کاهش داد
  • درزگیر بتن مانند سیلان را می توان حذف کرد
  • مخلوط بتن را می توان برای برآوردن نیازهای طراحی بتن نه برای نیازهای حفاظتی میلگرد ساده کرد
  • دوام را بهبود می بخشد
  • نگهداری و تعمیر را کاهش می دهد
  • در نهایت بازیافت خواهد شد

این اطلاعات در مورد میلگرد با روکش اپوکسی و میلگرد فولادی ضد زنگ است. برای جزئیات بیشتر، لطفاً برای بهره مندی از خدمات ما و شفاف سازی  سوالات مربوط به میلگرد خود، به فولاد۳۶۹ مراجعه کنید . می توانید از طریق تلفن و ایمیل با ما در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *