شرکت فولاد 369 ، فولاد369 ، foolad369

مقدار میلگرد استفاده شده در ساخت دیوار بلوک

بسته به نوع دیوار و نیروهای وارده بر آن، میلگردها را می توان به صورت عمودی و افقی در دیوارها قرار داد. میلگرد در پایه بتنی ریخته شده یا پایه دیوار بلوک بتنی قرار می گیرد. با توجه به نوع دیوار و ساختی که باید انجام شود، فاصله میلگردها متفاوت خواهد بود. میلگرد افقی در درزها با بلوک ساروج گاهی به عنوان تکیه گاه در برابر فشار جانبی گذاشته می شود. فاصله افقی متفاوت است اما اغلب تقریباً هر چهار دوره بلوک است.

میلگرد مورد استفاده در ساخت و ساز

میزان استفاده از میلگرد در ساخت هر دیوار به ارتفاع، طول و کاربری دیوار بستگی دارد. یک حصار خصوصی بلوکی یا دیوار باغ مستقل به تقویت کمتری نیاز دارد در حالی که یک زیرزمین یا دیوار باربر در ساختمان‌ها و خانه‌ها به تقویت بیشتری نیاز دارد. نیاز به میلگرد به ارتفاع نیز بستگی دارد. دیوارهایی که بسیار کوتاه و زیر ۴ فوت هستند و با ملات پوشانده شده اند ممکن است نیازی به میلگرد نداشته باشند.

برای فاصله گذاری میلگردها در دیوار خانه، در هر گوشه یک میله، در هر طرف در یا پنجره یک میله قرار داده می شود و میله ها با فاصله ۴ فوتی بین آن میله ها قرار می گیرند. یک دیوار ۲۰ فوتی که یک در دارد احتمالاً به هشت بخش میلگرد نیاز دارد و بستگی به محل قرارگیری در دارد.

میلگرد دارای طول ها، اندازه ها و سبک های مختلف است و بسته به عمق پایه ها، دیوارهای خانه معمولاً ۱۰ تا ۱۲ فوت طول دارند. اکثر دیوار خانه ها از میلگرد ۱/۲ یا ۵/۸ اینچی استفاده می کنند اما دیوارهای کوتاهتر که دیوارهای باربر نیستند نیاز به ۳/۸ اینچ دارند.

ما همیشه باید قوانین و مقررات محلی ساختمان را قبل از ساخت دیوار بررسی کنیم. کدهای ساختمان به شما کمک می کند تا مشخص کنید چه مقدار میلگرد برای یک برنامه خاص مورد نیاز است. مقدار میلگرد استفاده شده در ساخت، استحکام دیوار را تامین می کند.

برای جزئیات بیشتر، لطفاً برای بهره مندی از خدمات ما و شفاف سازی  سوالات مربوط به میلگرد خود، به فولاد ۳۶۹ مراجعه کنید . می توانید از طریق تلفن و ایمیل با ما در تماس باشید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *