در این پست وبلاگ، به طیف گسترده ای از کاربردهای رشته بتن پیش تنیده در پروژه های ساختمانی خواهیم پرداخت. بررسی کنید که چگونه راه حل های فولادی با کیفیت بالا DWR به استحکام، دوام و تطبیق پذیری بتن پیش تنیده کمک می کند و روش ساخت سازه ها را متحول می کند.

کاربردهای PC STRAND

طیف گسترده ای از برنامه های کاربردی رشته کامپیوتر وجود دارد. از تیرهای پل گرفته تا شمع ها و لوله ها، تطبیق پذیری رشته بتن پیش تنیده آن را به یک راه حل عالی برای بسیاری از پروژه های مختلف تبدیل می کند.

اجازه دهید برخی از آنها را به تفصیل شرح دهیم.

تیرهای پل

رشته PC در تیرهای پل برای ایجاد تنش فشاری استفاده می شود، که به نوبه خود به جبران تنش کششی که بتن در هنگام قرار گرفتن تحت بار تجربه می کند، کمک می کند. 

به طور کلی، این فرآیند پیش تنیدگی ظرفیت حمل بار تیر پل را بهبود می بخشد و توانایی آن را برای خم شدن و انحراف تحت شرایط بار مختلف افزایش می دهد. به این ترتیب، دهانه‌های طولانی‌تر امکان‌پذیر است و برای دستیابی به طراحی پل مقرون‌به‌صرفه‌تر و از نظر زیبایی‌شناختی به ساختارهای پشتیبانی کمتری نیاز است.

ساختمان های بلند و گاراژهای پارکینگ

رشته PC به دلیل استحکام و دوام بالا در ساخت ساختمان های بلند نیز استفاده می شود. به کاهش اندازه ستون ها و تیرها کمک می کند و در نتیجه از بتن و فولاد آرماتور کمتر استفاده می شود.

لنگرهای زمینی

در سیستم لنگر زمین، رشته PC معمولاً در فرآیندی به نام پس تنش استفاده می شود. این فرآیند با اعمال تنش فشاری به رشته PC قبل از قرار گرفتن در زمین کار می کند. پس از قرار گرفتن در موقعیت، تنش فشاری آزاد می شود و نیروی کششی در رشته PC ایجاد می کند. سپس این کشش به خاک یا سنگ منتقل می شود و باعث ایجاد ثبات در سازه بالا می شود.

مزایا و مزایای PC STRAND

استفاده از رشته PC در پروژه های ساختمانی مزایا و مزایای زیادی دارد.

به عنوان مثال، مدیر پروژه می تواند از کاهش مصرف مواد و زمان بندی ساخت که کل فرآیند را کارآمدتر می کند، بهره مند شود. این به لطف صاف بودن عالی رشته کامپیوتر شخصی به دست می آید که استفاده و جابجایی آن را در زمانی که هزینه و زمان کمتری برای ساختمان ارائه می دهد آسان می کند.

همچنین، تطبیق پذیری رشته PC انعطاف پذیری بیشتر در طراحی و آزادی معماری را ارائه می دهد.

حالا برای خود سازه، این ماده یک سری مزایای هم ارائه می دهد. در اینجا برخی از مرتبط ترین آنها آورده شده است.

افزایش استحکام و دوام ساختاری

رشته PC برای مقابله با تنش های فشاری، کششی و پیچشی که در طول عمر سازه های بتنی با آن مواجه می شوند طراحی شده است.

با پیش تنیدگی رشته ها قبل از ریختن بتن، فولاد قادر است با نیروهای وارد شده به آن مقابله کند.

در نتیجه بتن قادر است بارهای بیشتری را بدون آسیب های سازه ای تحمل کند.

افزایش مقاومت در برابر فعالیت های لرزه ای و شرایط آب و هوایی شدید

پیش تنیدگی رشته بتنی پتانسیل ترک خوردگی و شکست را در طی فعالیت های لرزه ای کاهش می دهد که می تواند در اثر زلزله، روانگرایی خاک و لرزش زمین ایجاد شود.

نیروهای فشاری اعمال شده بر روی رشته PC در طول ساخت و ساز به طور قابل توجهی توانایی بتن را در مقاومت در برابر تنش های خمشی و کششی، که به عنوان دلایل اصلی آسیب لرزه ای شناخته می شوند، بهبود می بخشد. 

این واقعیت را اضافه کنید که رشته کامپیوتر ما با استانداردهایی مانند ASTM A-416 پس از تکمیل و تأیید آزمایش آرامش ۱۰۰۰ ساعته ASTM A1061 مطابقت دارد و به لطف مدول الاستیسیته ثابت تا ۸۰ درصد، پایداری سازه های بتنی و الاستیسیته پایدار را افزایش خواهید داد. از قدرت نهایی رشته

علاوه بر این، رشته‌های کامپیوتری به داشتن مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی شدید مانند طوفان، گردباد و سیل شناخته شده‌اند. دوام و استحکام بیشتر بتن تضمین می کند که سازه می تواند در برابر این رویدادهای شدید آب و هوایی عملاً بدون آسیب دیدن مقاومت کند.

حداقل نیازهای تعمیر و نگهداری

به طور کلی، پیش تنیدگی کابل های فولادی، هرگونه پتانسیل ترک را که معمولاً در سازه های بتن مسلح سنتی رخ می دهد، از بین می برد. در نتیجه، یکپارچگی ساختاری بتن در یک دوره طولانی حفظ می‌شود که نیاز به تعمیرات و نگهداری مکرر را کاهش می‌دهد و در عین حال هزینه‌های چرخه عمر را کاهش می‌دهد.

سخنان پایانی

رشته PC به دلیل دوام، استحکام و مزایای انعطاف پذیری آن به یک جزء ضروری در پروژه های ساختمانی تبدیل شده است. همانطور که می بینید، برای هر پروژه ساختمانی که نیاز به یکپارچگی سازه و ایمنی عالی دارد، رشته بتنی پیش تنیده راه حل اصلی است.

در فولاد۳۶۹ ما متعهد هستیم که هر گونه اطلاعات اضافی را که نیاز دارید در اختیار شما قرار دهیم. ما یک کادر فنی با تجربه گسترده در طراحی و کاربرد راه حل های تقویت کننده بتن داریم که مزایای مورد انتظار شما را درک می کنیم