شرکت فولاد 369 ، فولاد369 ، foolad369

تفاوت آلومینیوم و فولاد ضد زنگ

فولاد

 از نزدیک می دانیم که فولاد ضد زنگ و آلومینیوم دو مورد از پرکاربردترین فلزات صنعتی و همچنین از جمله بازیافت ترین فلزات هستند. از جمله خواصی مانند تطبیق پذیری و مقاومت در برابر خوردگی، آنها را به مواد ضروری تبدیل می کند. با این حال، تفاوت های خاصی بین آلومینیوم و فولاد ضد زنگ وجود دارد که کاربرد آنها را متفاوت می کند.

در این پست وبلاگ به شما می گوییم که تفاوت های اصلی بین هر دو فلز چیست.

تفاوت های اصلی آلومینیوم و فولاد ضد زنگ

وزن و مقاومت

با مطالعه مقاومت هر دو فلز، به وضوح مشاهده می شود که فولاد ضد زنگ بسیار مقاوم تر از آلومینیوم است ، در عین حال بادوام تر، سنگین تر و کمتر تغییر شکل می دهد. این باعث می شود که فلزی باشد که می تواند وزن ها، تنش ها و دماهای بیشتری را نسبت به آلومینیوم که تا یک سوم سبک تر است، تحمل کند. با این وجود، نسبت قدرت به وزن خوبی دارد.

هدایت الکتریکی و حرارتی

در این مورد، آلومینیوم دارای خواص رسانایی بهتر ، چه الکتریکی و چه حرارتی، پس از مس است . با این حال، فولاد ضد زنگ به دلیل لایه اکسید محافظ، رسانای الکتریکی ضعیفی است که از زنگ زدگی آن جلوگیری می کند.

هزینه های تولید

تولید فولاد ضد زنگ بسیار گرانتر از تولید آلومینیوم است زیرا فرآیند به طور قابل توجهی طولانی تر از آلومینیوم است. علاوه بر این، صنعت فولاد نسبت به صنعت آلومینیوم مواد بیشتری در سال تولید می کند.

برنامه های کاربردی

درست است که وجود هر دو فلز در صنعت و زندگی روزمره ما بسیار رایج است، اما با توجه به ویژگی هایی که قبلاً از آنها صحبت کردیم، متفاوت است. ما می توانیم فولاد ضد زنگ را بیشتر در صنایع خودروسازی، دریایی و غذایی و همچنین در حمل و نقل، ساخت و ساز و کاربردهای بهداشتی ببینیم. زیرا بسیار مقاوم و در عین حال بسیار بهداشتی است.

با توجه به کاربردهای آلومینیوم، به دلیل وزن کم، کاربردهای آن در حمل و نقل متمایز است. به همین دلیل در دهه های اخیر جایگزین فولاد در صنعت خودروسازی شده است. همچنین در ساخت ماشین آلات و ابزار و همچنین بسته بندی و ظروف یا ساخت و ساز استفاده می شود. این فلز بیشتر در زندگی روزمره وجود دارد، زیرا کار با آن راحت تر از فولاد است.

قابلیت بازیافت، ویژگی مشترک

علیرغم تفاوت‌هایی که در مورد آن صحبت کردیم، آلومینیوم و فولاد ضد زنگ از یک جنبه شبیه به هم هستند: قابلیت بازیافت آنها.

هر دو فلز ۱۰۰% قابل بازیافت هستند ، چرخه عمر آنها بی نهایت است، بنابراین استفاده از آنها نامحدود است و کیفیت یا خواص آنها را از دست نمی دهند.

خرید و فروش  فولاد ضد زنگ در فولاد ۳۶۹

در فولاد ۳۶۹، یک پلتفرم دیجیتال برای شرکت‌های در بخش عرضه فولاد، می‌توانید  به راحتی، سریع و بسیار مطمئن خریداری کنید. به صورت رایگان ثبت نام کنید و تجارت را شروع کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *