شرکت فولاد 369 ، فولاد369 ، foolad369

انوع میلگرد خم کن مورد استفاده در ساخت و ساز

 

میلگرد خم کن دستگاهی است که به طور گسترده در ساختمان سازی و ساخت و ساز برای خم کردن میله های ساخته شده از فولاد و سایر فلزات سنگین استفاده می شود. یکی از مقرون به صرفه ترین مصالح در ساخت و ساز محسوب می شود. میلگرد حاوی شفت های فولادی بلندی است که می تواند قبل از استفاده در ساخت نیاز به خم شدن داشته باشد. برای خم کردن میلگرد در صنعت ساختمان از انواع ماشین های خم کن استفاده می شود. همه انواع خم کن در طراحی و مهندسی، استحکام، تکنولوژی و کاربرد متفاوت هستند. به غیر از خم کردن میله های فولادی، ماشین های مختلف نیز بر اساس وظیفه ای که برای انجام آن نیاز است، عملکردها و قابلیت های منحصر به فردی را ارائه می دهند. 

برای قابلیت اطمینان سازه میلگرد باید از تکنیک های خمش مناسب میلگرد استفاده کنیم. هنگام استفاده از ابزار خم کردن میلگرد، باید از تجهیزات ایمنی مانند محافظ چشم مناسب، پیراهن آستین بلند، چکمه های دلچسب و دستکش استفاده کنیم. مکانی که در آن فرآیند خم شدن را انجام می دهید باید فضایی بزرگ و باز باشد که عاری از افراد دیگر و سختی باشد. 

میلگرد خم کن دستی

ما می‌توانیم در بسیاری از موارد از میلگردهای دستی استفاده کنیم و خم کردن درست میلگرد با استفاده از این خم کن بستگی به اهرم دارد. خم کن های دستی می توانند بسته به قدرت افراد با فشار دادن یک اهرم به پایین، میلگرد را خم کنند. آنها هنوز هم در ساخت و ساز بتن استفاده می شود. هنگام استفاده از خم کن دستی باید قطر میلگرد را نیز در نظر گرفت. فقط می تواند میلگردهایی را با قطر تا ۶۳ میلی متر خم کند. کار با خم کن های دستی جدا از نیاز به استحکام دستی آسان است. با کمک میله و لوله نیز می‌توان میلگرد را خم کرد، اما این فرآیند به کاربران با تجربه نیاز دارد تا کار را با خیال راحت انجام دهند. 

میلگرد قابل حمل خم کن

خم کن های میلگرد قابل حمل زیادی در بازار موجود است و شما می توانید بسته به نوع شغلی که کار می کنید نوع خم کن را انتخاب کنید. قابلیت های خم کن، توان مورد نیاز آن، قابلیت حمل و زمان صرف شده توسط خم کن برای عملیات باید قبل از خرید در نظر گرفته شود. اکثر متخصصان ساخت و ساز میلگردهای خم کن را خریداری می کنند که نیازهای مختلفی را برآورده می کند.

این نوع خم کن میلگرد قادر به اجرای دقیق خم میلگرد بدون آسیب به استحکام میله های فلزی می باشد. استفاده و حمل آنها آسان است. آنها در ساخت و ساز بتن مسلح استفاده می شوند که می تواند میلگردها را بر اساس نیازهای طراحی در زوایای خم کند. خم کن های قابل حمل قادر به خم کردن میلگرد در اندازه ها و درجه های مختلف می باشند.

میلگرد برقی خم کن

میلگردهای برقی به طور گسترده در ساخت و ساز بتن مسلح کاربرد دارند که می توانند میلگردها را در قوس ها و زوایای مختلف بر اساس نیاز طراحی خم کنند. این نوع خم کن ها برقی هستند و برای استفاده راحت هستند.

میلگرد هیدرولیک خم کن

خم کن میلگرد هیدرولیک نوعی خم کن است که نیروی هیدرولیکی را برای خم کردن میلگردهای فولادی اعمال می کند. این نوع خم کن انعطاف پذیری را نیز فراهم می کند و کار با آن آسان است. اندازه ها و قطرهای مختلف میلگردها که از ۴ میلی متر تا ۶۰ میلی متر متغیر است می توانند با استفاده از خم کن میلگرد هیدرولیک خم شوند. این خم کن میله های فولادی را به طور یکنواخت و دقیق خم می کند.

میلگرد خم کن اتوماتیک

خم کن میلگرد اتوماتیک نوعی خم کن است که مزایای کنترل عددی خودکار را فراهم می کند که به طور خودکار چرخ دنده ها را تنظیم می کند و سوئیچینگ آسان بین زوایای خمش مورد نظر را فراهم می کند. استفاده از آن آسان است و دارای پانل های کنترل عددی است که خمش دقیق میلگرد را ارائه می دهد.

اینها انواع مختلفی از خم کن میلگرد مورد استفاده در صنعت ساخت و ساز بودند که برای خم کردن میلگردهای با قطرهای مختلف و حفظ قابلیت اطمینان سازه میلگرد استفاده می شوند. آنها همچنین ایمنی را فراهم می کنند و برای استفاده راحت هستند.

برای جزئیات بیشتر، لطفاً برای بهره مندی از خدمات ما و شفاف سازی  سوالات مربوط به میلگرد خود، به فولاد ۳۶۹ مراجعه کنید . می توانید از طریق تلفن و ایمیل با ما در تماس باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *